Ile Ty masz lat?” – pamiętasz to pytanie? Pytanie z czasów dzieciństwa, gdy robiliśmy lub nie robiliśmy czegoś, co w opinii pytającego dorosłego, powinniśmy robić. Np.: „Masz siedem lat i nie potrafisz zawiązać butów?” lub „Masz piętnaście lat i ciągle tak głośno się śmiejesz?”. Te pytania miały często wydźwięk karzący, piętnujący.

Dzisiaj bardziej z troską i zachętą zapytam Ciebie – Ile Ty masz lat, że tak ciągle uciekasz od myślenia o sobie? Jak długo jeszcze będziesz to robiła, robił?

Pomyśl o sobie w średnim wieku

No właśnie! Niekiedy czujesz, że masz już dosyć pracy lub tych dni na emeryturze. Myślisz – co jeszcze może się wydarzyć? Dzieci już opuściły dom, lub dorastają lub, po prostu – mają swoje życie. Czasami czujesz się zmęczony, niekiedy znudzona lub brakuje Ci poczucia sensu – nie ma nikogo, komu mogę coś oferować, zrobić, przygotować, pomóc….

Samotność i nowe wyzwania po 50-tce

Są dni, kiedy czujesz się mniej lub bardziej samotna, samotny, nie zawsze zrozumiany. Nie ma z kim wyjść na spacer, wyjechać na przedłużony weekend ani porozmawiać o roślinach na balkonie czy upodobaniach swojego zwierzaka. W sumie to czas kolejnego przewrotu w życiu! Co myślisz teraz o swojej codzienności?

Dlaczego warto pomyśleć o sobie: Czas na refleksję

Jeśli teraz, gdy masz 40+, 50+, 60+ i więcej lat i nie przerwiesz tego łańcucha niezajmowania się sobą, to kiedy? Pomyśl o sobie teraz, bo to Twój czas. Zasługujesz na swoją uwagę, na zmianę, która zawsze zaprowadzi Cię do lepszego dla Ciebie miejsca, niż to obecne.

Pomyśl o sobie i działaj teraz!

Zauważ te słowa – „Kiedy przenosisz uwagę...” – to ma być Twoja wola, później Twoje działanie. Twoja głęboka chęć do zobaczenia tego, czego potrzebujesz, co chcesz zmienić, żeby te potrzeby zaspokoić. Twoje głębokie pragnienie. I zaufanie. Wszechświat, Bóg – jakkolwiek Go pojmujesz - wspiera każdego z nas. Bo wspiera życie. A życie to obszar nieskończonych możliwości.

Zaangażuj się. Na to zawsze jest czas. Ale teraz, nie kiedyś!

Chętnie będziemy Ci w tym towarzyszyć, publikując cyklicznie artykuły, które pomogą Ci w zmianie i dbałości o swój dobrostan. Zaglądaj tutaj. Bądź z nami w kontakcie. Pomyśl o sobie i dołącz do naszej społeczności.

Ćwiczenie na dziś: Pomyśl o sobie

Mam teraz dla Ciebie jedno ćwiczenie:

Pomyśl o swoim życiu… Pomyśl o codzienności… i o dniu, który był trzy i siedem dni temu… Tak…

A potem zamknij oczy, odetchnij głęboko… i jeszcze raz… i zadaj sobie pytanie:

Co w moim życiu powinnam, powinienem zmienić, by dla mnie było wygodniej, przyjemniej?

Odkrywanie nowych możliwości w dojrzałym wieku to szansa na odnalezienie nowego sensu i radości w życiu. To czas, kiedy możemy skoncentrować się na sobie, swoich potrzebach i marzeniach, które wcześniej mogły zostać odłożone na bok. Niech ten moment będzie początkiem nowego, pełniejszego życia. Pomyśl o sobie i działaj już dziś.


Jeśli chcesz podzielić się swoimi myślami z nami, zostaw komentarz lub napisz do nas.

Z życzliwymi myślami o Tobie

TAGI:

Jeśli ten artykuł wydał Ci się wartościowy, podziel się nim ze swoimi znajomymi!