mały Wielki

Owoc

Witaj w Świecie Noni

W krainie znanej z obfitości pysznych owoców, takich jak pyszne ananasy, słodkie kokosy, soczyste grejpfruty i wiele innych owoców tropikalnych, ekscentryczny owoc tahitański noni jest klasą samą w sobie.

Polinezyjskie Noni

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych dzikich owoców, jakie można spotkać na wyspach południowego Pacyfiku, jest owoc noni lub morinda citrifolia. Jest ogólnie dostępny i łatwy do rozpoznania ze względu na swój dziwny wygląd i silny zapach. Owoc ten ma podłużny kształt, podobny do ziemniaka lub morwy i ma zwykle od 8 do 16 cm długości. W zależności od stopnia dojrzałości, może mieć kolor zielony, żółty, biały lub nawet mleczno-przezroczysty. Jest to bardzo nietypowy owoc, z wypukłą skórką przypominającą płaza, pokrytą wypukłymi, przypominającymi brodawki naroślami.

Polinezja - Ostatni Raj na Ziemi

Przepiękne wyspy Polinezji, otacza krystalicznie czysta woda oceanu.

Wyspy leżą tak daleko od innych lądów, że bogata w substancje odżywcze, wulkaniczna gleba, bujna roślinność, idealna ilość deszczu i słońca, stwarzają doskonałe warunki dla rozwoju i wyjątkowej jakości noni. Mieszkańcy Polinezji ręcznie zbierają dziko rosnące noni, abyś i Ty mógł cieszyć się zaletami owocu używanego od tysiącleci, jako rośliny poprawiającej Twoje zdrowie.

Niezwykły Owoc, który z łatwością mieści się w dłoni.

Mieszkańcy Polinezji od wieków stosowali ten owoc jako źródło zdrowego pożywienia. Pierwsi osadnicy, przemieszczając się między wyspami zawsze zabierali z sobą sadzonki tego niewielkiego drzewa, które było dla nich kwint esencją dobrego zdrowia, świetnym środkiem przeciwbólowym i przyspieszającym gojenie się ran. Żyjąc z dala od cywilizacji, na środku Pacyfiku, przez setki lat czcili swoje święte drzewo, zanim dowiedział się o nim cywilizowany świat.
strzalki-dol-blue

Właściwości związków fitochemicznych w Noni

Morinda citrifolia L. (Noni) jest powszechnie znana i stosowana od wieków jako żródło zdrowego pożywienia, głównie na Polinezji francuskiej, w Indonezji, Indiach i na Hawajach. Od wielu lat znane są także lecznicze właściwości substancji znajdujących się w tej niezwykłej roślinie.
Badania prowadzone w wielu ośrodkach badawczych nad biologiczną aktywnością związków znajdujących się w noni wykazały, że posiadają one bardzo szerokie spektrum działania terapeutycznego. Wynika to przede wszystkim z bardzo dużej zawartości różnego rodzaju związków chemicznych o zróżnicowanej budowie i właściwościach fizykochemicznych i biologicznych. Do tej pory zidentyfikowano i wyizolowano około 300 substancji znajdujących się w różnych częściach tej rośliny, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie.
Podstawowe związki fitochemiczne wyizolowane z Morinda citrifolia to: kwasy, alkohole i fenole, antrachinony, estry, flawonoidy, irydoidy, ketony, laktony, lignany, nukleozydy kwasów nukleinowych, sacharydy, polisacharydy, triterpeny i sterole; inne składniki np. skopoletyna, rutyna, kwercetyna, witaminy: C, B1, B2, B6, B12, kwas foliowy, biotyna, niacyna, kwas pantotenowy, e-karoten; minerały: żelazo, fosfor, magnez, wapń, molibden, sód, potas, mangan, chrom; a także 18 aminokwasów.
logo-mn-menu-black

"Żadna choroba, którą można wyleczyć dietą, nie powinna być leczona w żaden inny sposób".

Follow Me

Formularz kontaktu:

Kontakt:

  • Kosynierów 44, 41-219 Sosnowiec, Poland
  • +48 692 099 805
  • info@magicalnoni.pl

To co najlepsze rodzi Ziemia:

Copyright 2022 - 2023 MAGICAL NONI © Wszystkie Prawa Zastrzeżone  | Polityka Prywatności | Regulamin Sklepu